Strona Główna Centrum I Pielgrzymka członków Żywego Różańca do Łagiewnik
I Pielgrzymka członków Żywego Różańca do Łagiewnik PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 września 2010 07:10

W sobotę, 25 września, odbyła się I pielgrzymka członków Żywego Różańca oraz innych grup modlitewnych Archidiecezji Karkowskiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Jej tematem były słowa Chrystusa: „Wypłyń na głębię”. Uczestnicy pielgrzymki zgromadzili się przy powstającym Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!". Tam Prezes Centrum, ks. prałat Jan Kabziński, poinformował zgromadzonych o stanie prac budowlanych oraz planowanych dalszych działaniach. Potem rozpoczęła się droga krzyżowa.

Rozważając mękę Jezusa pielgrzymi przeszli do Bazyliki Bożego Miłosierdzia, gdzie uczestniczyli w Eucharystii. Uroczystej Liturgii przewodniczył ks. bp Jan Zając, kustosz łagiewnickiego Sanktuarium. Skierował do zebranych słowo zachęty do trwania na modlitwie i troski o formację modlitewną. Ukazał przykład św. Faustyny i Sługi Bożego Jana Pawła II jako ludzi rozmodlonych i pomagających nam wytrwale dążyć do pogłębienia naszej modlitwy.

Pielgrzymka miała symboliczny wymiar. Wyraził się on w modlitewnym przejściu z placu budowy Centrum Jana Pawła II do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Takie jest bowiem pragnienie budowniczych Centrum, aby przychodzący tam pielgrzymi, poznając Jana Pawła II, skierowali swoje kroki w stronę miłosiernego Boga. Ważne znaczenie miał również fakt, że pielgrzymkę przygotowały wspólnoty działające w ramach papieskiego Centrum. Były to: Wspólnota Totus Tuus wraz z członkami Szkoły Modlitwy Jana Pawła II, którą tworzą ludzie dorośli oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji Sursum corda, gromadząca ludzi młodych pragnących dzielić się wiarą ze swoimi rówieśnikami. Swoim entuzjazmem i pięknym śpiewem ubogacili oni pielgrzymkę. Wspólnoty te, wraz z grupą misyjną, dały świadectwo o swojej posłudze. Pielgrzymka zakończyła się odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Autor zdjęć: Piotr Ładoś

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER