Strona Główna Centrum WOLNOŚĆ hasłem Dni Jana Pawła II w Krakowie
WOLNOŚĆ hasłem Dni Jana Pawła II w Krakowie PDF Drukuj Email
wtorek, 19 października 2010 12:56

W Krakowie już po raz piąty obchodzimy Dni Jana Pawła II. Tegoroczna edycja odbywać się będzie od 3 do 5 listopada pod hasłem – Wolność.

W programie: sesje naukowe Wolność (sesja główna) oraz Wolność i jej konsekwencje (sesja studencka), a także konkurs literacki na temat Wolności dla studentów z całej Polski na prace inspirowane myślą i twórczością Karola Wojtyły - Jana Pawła II.

W ramach Dni Jana Pawła II planowane jest również wiele wydarzeń o charakterze kulturalnym i artystycznym. Nie zabraknie muzyki oraz popularnej. Ciekawym wydarzeniem będzie plener rzeźbiarski z udziałem studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie,

Dni Jana Pawła II to przedsięwzięcie o charakterze naukowym, popularyzującym i kulturalnym, które ma inspirować badania naukowe i popularyzować dziedzictwo, jakie pozostawił kolejnym pokoleniom Ojciec Święty Jan Paweł II.

Patronat honorowy nad Dniami Jana Pawła II objął Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz, ks. kard. Franciszek Macharski, Prezydent Miasta Krakowa, Wojewoda Małopolski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego.

Źródło: http://www.jp2.krakow.pl/

 

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER