Strona Główna Centrum Wystawa: "Szukałem Was i teraz przyszliście do mnie"
Wystawa: "Szukałem Was i teraz przyszliście do mnie" PDF Drukuj Email
piątek, 30 marca 2007 14:13

Wystawa przygotowana została celem upamiętnienia pierwszej rocznicy śmierci Papieża Jana Pawia II i prezentowana była w Wadowicach - rodzinnym mieście Karola Wojtyły.


Autorzy wystawy wybrali ok. 110 zdjęć dokumentujących ostatnie chwile życia papieża, uroczystości pogrzebowe oraz reakcje całego świata na wieść o chorobie i śmierci Jana Pawła II, ukazując w ten sposób niezwykłą solidarność ludzi różnych wyznań i nacji w modlitwie za Wielkiego człowieka. Wystawa, nawiązując do tytułu, ukazuje właśnie emocje, reakcje i działania ludzi, nie tylko katolików na całym świecie. Fotografie zostały udostępnione nieodpłatnie przez jedną z największych agencji prasowych - Agence France-Presse.

Wybrane zdjęcia pochodzą z wielu krajów, czasem bardzo odległych jak Australia, Meksyk, Argentyna czy Filipiny. Prezentowane na ekspozycji fotografie dotyczą wydarzeń rozgrywających się między 13 marca a 8 kwietnia 2006 r. Wstępem do nich są zdjęcia wykonane 13 marca 2005 r. przed kliniką Gemeli w Rzymie. Upamiętniają one wizytę wadowiczan, podczas której Jan Paweł pozdrowił swoich rodaków mówiąc: "Witam Wadowice". Były to ostatnie słowa publicznie wypowiedziane przez Ojca Świętego po polsku.
Kompozycja zdjęć świetnie oddaje dramaturgię kwietniowych wydarzeń. Ułożone są one według klucza: czas agonii, śmierć i okres żałoby.

Wystawę można zobaczyć w Centrum Jana Pawła II przy ul. Kanoniczej 18, od 1 kwietnia do 10 maja codziennie w godz. 10.00-16.00.

 

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER