Strona Główna Centrum Dzień Papieski w Sanktuarium bł. Jana Pawła II pod znakiem modlitwy za młodzież
Dzień Papieski w Sanktuarium bł. Jana Pawła II pod znakiem modlitwy za młodzież PDF Drukuj Email
niedziela, 09 października 2011 20:09

W dniu dzisiejszym, w Sanktuarium Bł. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach odbyły się główne obchody XI Dnia Papieskiego w Archidiecezji krakowskiej. O godz. 13.00 została odprawiona uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz. W koncelebrze uczestniczyli:  ks. prałat Jan Kabziński - Kustosz Sanktuarium Bł.  Jana Pawła II, ks. prałat Tadeusz Panuś - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży, ks. Czesław Bogdał - Dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego oraz Kapłani Archidiecezji Krakowskiej. W Mszy św. wzięła udział młodzież, wśród której byli obecni także stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia.

W homilii Ks. Kardynał nawiązał do słów dzisiejszej Ewangelii, w której Pan Jezus powraca do obrazu uczty, przybliżającego prawdę o królestwie Bożym i naszym powołaniu. Podkreślił, że Bóg kieruje do każdego z nas zaproszenie. Chce być w centrum naszych spraw, naszych trosk i smutków, radości i nadziei.

Zdaniem Kardynała beatyfikacja Papieża Polaka odsłoniła przed Kościołem i światem sekret Jego życia i służby. „Całe Jego życie było jedną wielką modlitwą, a kontemplacyjne życie nadawało sens Jego działaniom” – podkreślił. Przez swój przykład Papież uczył, że trzeba wierzyć, działać i modlić się. Żył z Bogiem i dla Boga podczas pracy i spotkań z ludźmi. Potrafił się modlić nie tylko z wiernymi, dla których sprawował Eucharystię  i podczas podróży apostolskich. Modlił się w ciszy swojego serca, ale również ze swoimi najbliższymi współpracownikami. "(…) Zapatrzeni byli w niego młodzi. Był dla nich ojcem. Był autorytetem. Był dla nich wyrozumiały, ale wymagający. Zapraszał ich, by w swoim życiu siali obficie, by byli ludźmi wielkich pragnień i ideałów”.

Kardynał Dziwisz zwrócił uwagę na to, że Dzień Papieski to okazja do tego, aby podziękować Bogu za Jana Pawła II. Żywym pomnikiem Jego osoby są stypendyści z Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". W ich imieniu Metropolita apelował o solidarność serc. "Apeluję – ośmielam się to powiedzieć – w imieniu Błogosławionego Jana Pawła II” - stwierdził.

Napominał także, abyśmy nie zapominali, że wszyscy jesteśmy zaproszeni na ucztę w królestwie Bożym i dla każdego z nas przygotowana jest szata świętości i łaski. To największe wyzwanie, przed jakim stajemy i najważniejsze zaproszenie. Na zakończenie homilii Hierarcha prosił, aby pomocą był dla nas Ten, który trzydzieści trzy lata temu wołał do całego świata: „Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”, i który sam otwierał Chrystusowi na oścież drzwi swojego serca i całego Kościoła”.


Dowiedz się więcej o Sanktuarium:

Sanktuarium na "Białych Morzach" w krakowskich Łagiewnikach przyjęło relikwie Błogosławionego Jana Pawła II

Powołano Sanktuarium pod wezwaniem bł. Jana Pawła II na "Białych Morzach"

Zachęcamy do nawiedzenia Sanktuarium bł. Jana Pawła II

Zobacz jak dzisiaj wygląda Sanktuarium bł. Jana Pawła II - galeria zdjęć

Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II skarbem Krakowa

Msza św. w intencji kanonizacji Papieża Polaka w Sanktuarium Bł. Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach

Odpust jako wielki dar Bożego miłosierdzia

Pożegnanie ks. kard. Andrzeja Marii Deskura w Sanktuarium bł. Jana Pawła II

Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów diecezjalnych oddziałów Caritas w łagiewnickim Centrum "Nie lękajcie się!"

„Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu…" - Msza św. w intencji chorych w Sanktuarium bł. Jana Pawła II (16.09.2011)

Obchody XI Dnia Papieskiego

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER