Strona Główna Centrum Droga Krzyżowa w Niedzielę Palmową rozpoczęła Wielki Tydzień w Sanktuarium bł. Jana Pawła II
Droga Krzyżowa w Niedzielę Palmową rozpoczęła Wielki Tydzień w Sanktuarium bł. Jana Pawła II PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 13:13

W ubiegłą niedzielę po raz pierwszy wyruszyła Droga Krzyżowa z Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Poprzedziło ją Oratorium Papieskie pt. "Kraków pamięta..." przygotowane dla uczczenia VII rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Uroczystości odbyły się w Niedzielę Palmową, rozpoczynając tym samym świętowanie Wielkiego Tygodnia w Sanktuarium bł. Jana Pawła II.

Oratorium zaprezentowane zostało po Mszy św. o godz. 17, która otwarła wieczorne spotkanie z bł. Janem Pawłem II. Wykonano fragmenty z mszy, oratoriów i kantat J.S. Bacha, G.F. Haendla, W.A. Mozarta. J. Haydna, G.Rossiniego oraz G.Verdiego w wykonaniu zespołu artystów scen operowych i teatrów dramatycznych pod kierownictwem muzycznym Mirosława Gąsieńca w składzie: Wiesław Ochman - światowej sławy polski tenor, Aneta Góral (sopran), Dagmara Miller (mezzosopran), Rafał Żurakowski (tenor). Marcin Rogoziński (recytacje), Mirosław Gąsieniec (fortepian) oraz Kameralna Orkiestra Symfoniczna z Wrocławia.

Po koncercie rozpoczęła się pierwsza w historii istnienia Sanktuarium bł. Jana Pawła II Droga Krzyżowa, prowadząca przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łagiewnikach do Bazyliki Bożego Miłosierdzia. W pamiątce ostatniej drogi Chrystusa wzięli udział wierni, mieszkańcy Krakowa i pielgrzymi nawiedzający sanktuarium.

fot. Adam Wojnar

 

 

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER