Strona Główna Centrum Historia Brazylia-Światowe Dni Młodzieży- czas na zapisy
Brazylia-Światowe Dni Młodzieży- czas na zapisy PDF Drukuj Email

Krakowskie Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży serdecznie zaprasza do udziału w pielgrzymce na XXVIII Światowe Dni Młodzieży do Rio de Janeiro, które odbędą się w 2013 roku. Każdego 16. dnia miesiąca w kościele św. Krzyża w Krakowie odbywają się spotkania modlitewne w tej intencji: godz. 18:00 Msza św. a następnie spotkanie formacyjne w salce parafialnej. Szczegółowy plan pielgrzymki oraz koszty można zobaczyć na stronie internetowej: www.sdm.diecezja.pl

 

Zapisy oraz wszelkie informacje można uzyskać w biurze KDCŚDM:

ul. Wiślna 12/7, 31-007 Kraków

tel./fax (12) 628 82 29, E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do czwartku: 10:00-17:00 oraz piątki: 10:00-14:00

Koordynator: ks. Paweł Kubani, E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Umiłowani młodzi, u kresu Roku Świętego powierzam wam znak tego roku jubileuszowego: krzyż Chrystusa. Ponieście go w świat, jako znak miłości, którą Pan Jezus umiłował ludzkość i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest ratunek i odkupienie.

Jan Paweł II, Przekazanie Krzyża Roku Świętego młodzieży/ Rzym, 22.04.1984 r.

 

Niech słowa Bł. Jana Pawła II, inicjatora i patrona 28. ŚDM będą zachętą do udziału w pielgrzymce, by coraz więcej młodych serc odnajdowało w Jezusie Chrystusie jedyne i prawdziwe źródło szczęścia, ratunek w rozwiązaniu wielu problemów i siłę na dalsza drogę życia. ŚDM wpisane są w obchody Roku Wiary, niech nasza obecność będzie odpowiedzią na zaproszenie Ojca Świętego Benedykta XVI do wspólnej modlitwy i pogłębienia wiary. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież do odpowiedniego przygotowanie się do wyjazdu na ŚDM oraz do głębszego przeżycia Roku Wiary. Warto zapoznać się z wieloma orędziami Papieży dot. minionych edycji ŚDM, na stronie internetowej: www. sdm.org.pl można znaleźć szeroką bazę przemówień. Studiujcie Katechizm! To pragnienie mego serca! - to fragment wstępu Benedykta XVI pochodzący z książki ,,YOUCAT", nowego Katechizmu przygotowanego specjalnie dla młodzieży.

Serdecznie zapraszamy do lektury i do wyjazdu na ŚDM do Rio!

 

 

Zobacz więcej:

Historia Światowych Dni Młodzieży

Symbole ŚDM

Hymn na 28. ŚDM w Brazylii (oficjalne polskie tłumaczenie)

,,Autor o hymnie 28. ŚDM wzywa młodych, by byli przyjaciółmi Boga"

Nowa Ewangelizacja i ŚDM w Brazylii

Krajowe Biuro Światowych Dni Młodzieży w Warszawie

Rzeczywistość wiary według Benedykta XVI

Słowo wstępu Ojca Świętego Benedykta XVI do Katechizmu dla Młodzieży ,,YOUCAT"

 

 

 

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER