Brazylia-Światowe Dni Młodzieży- czas na zapisy Drukuj

Krakowskie Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży serdecznie zaprasza do udziału w pielgrzymce na XXVIII Światowe Dni Młodzieży do Rio de Janeiro, które odbędą się w 2013 roku. Każdego 16. dnia miesiąca w kościele św. Krzyża w Krakowie odbywają się spotkania modlitewne w tej intencji: godz. 18:00 Msza św. a następnie spotkanie formacyjne w salce parafialnej. Szczegółowy plan pielgrzymki oraz koszty można zobaczyć na stronie internetowej: www.sdm.diecezja.pl

 

Zapisy oraz wszelkie informacje można uzyskać w biurze KDCŚDM:

ul. Wiślna 12/7, 31-007 Kraków

tel./fax (12) 628 82 29, E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do czwartku: 10:00-17:00 oraz piątki: 10:00-14:00

Koordynator: ks. Paweł Kubani, E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Umiłowani młodzi, u kresu Roku Świętego powierzam wam znak tego roku jubileuszowego: krzyż Chrystusa. Ponieście go w świat, jako znak miłości, którą Pan Jezus umiłował ludzkość i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest ratunek i odkupienie.

Jan Paweł II, Przekazanie Krzyża Roku Świętego młodzieży/ Rzym, 22.04.1984 r.

 

Niech słowa Bł. Jana Pawła II, inicjatora i patrona 28. ŚDM będą zachętą do udziału w pielgrzymce, by coraz więcej młodych serc odnajdowało w Jezusie Chrystusie jedyne i prawdziwe źródło szczęścia, ratunek w rozwiązaniu wielu problemów i siłę na dalsza drogę życia. ŚDM wpisane są w obchody Roku Wiary, niech nasza obecność będzie odpowiedzią na zaproszenie Ojca Świętego Benedykta XVI do wspólnej modlitwy i pogłębienia wiary. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież do odpowiedniego przygotowanie się do wyjazdu na ŚDM oraz do głębszego przeżycia Roku Wiary. Warto zapoznać się z wieloma orędziami Papieży dot. minionych edycji ŚDM, na stronie internetowej: www. sdm.org.pl można znaleźć szeroką bazę przemówień. Studiujcie Katechizm! To pragnienie mego serca! - to fragment wstępu Benedykta XVI pochodzący z książki ,,YOUCAT", nowego Katechizmu przygotowanego specjalnie dla młodzieży.

Serdecznie zapraszamy do lektury i do wyjazdu na ŚDM do Rio!

 

 

Zobacz więcej:

Historia Światowych Dni Młodzieży

Symbole ŚDM

Hymn na 28. ŚDM w Brazylii (oficjalne polskie tłumaczenie)

,,Autor o hymnie 28. ŚDM wzywa młodych, by byli przyjaciółmi Boga"

Nowa Ewangelizacja i ŚDM w Brazylii

Krajowe Biuro Światowych Dni Młodzieży w Warszawie

Rzeczywistość wiary według Benedykta XVI

Słowo wstępu Ojca Świętego Benedykta XVI do Katechizmu dla Młodzieży ,,YOUCAT"