Strona Główna Centrum Historia W drodze do Rzymu na Niedzielę Palmową
W drodze do Rzymu na Niedzielę Palmową PDF Drukuj Email

W dniu dzisiejszym o godz. 5 nad ranem w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie na Mszy św. zgromadzili się pielgrzymi, którzy wyruszyli autokarem do Rzymu. Pielgrzymka ta rozpoczyna cykl wyjazdów pod hasłem ,,Pielgrzymowanie z Janem Pawłem II” proponowanych przez Centrum Pielgrzymkowe Franciszkańska 3. Uczestniczy w niej 47 osób, opiekę duszpasterska objął ks. Daniel Sacik z Kamienia Pomorskiego.

W ramach wyjazdu pątnicy zwiedzą min. Wenecję, Sanktuarium w Manopeelo, Lanciano, San Giovani Rotondo, Asyż oraz nawiedzą najstarsze na świecie Opactwo Benedyktyńskie na Monte Cassino. Ostatnie dni pielgrzymki spędzą w Rzymie: zwiedzą zabytki ,,Wiecznego Miasta” i zobaczą znane świątynie. Punktem kulminacyjnym będzie udział w uroczystościach Niedzieli Palmowej na Placu św. Piotra. Otoczmy modlitwą pielgrzymów z Polski, którzy w tym szczególnym Roku Wiary będą odkrywać piękno włoskiego kraju i poznawać jego duchowe dziedzictwo.

 

Pragnę z całego serca, aby turystyka była zawsze sposobnością do owocnych spotkań: do spotkania z Bogiem, który w stworzeniu i w dziełach ludzkich ukazuje nam swoją miłość i opatrzność; do spotkania z sobą samym, w postawie milczącej refleksji i wsłuchania się w głos własnego wnętrza; do spotkania z innymi, które pozwoli budować zgodne współistnienie między ludźmi i narodami.

Jan Paweł II, Orędzie na XXI Światowy Dzień Turystyki, Watykan, 11.06.2003 r.

* * *

Wyjazd pielgrzymów z Krakowa do Rzymu/ Sanktuarium Bł. Jana Pawła II w Krakowie. 18.03.2013 r.

* * *

RELACJA  Z  WYJAZDU  Red. Michał Henkel

Pielgrzymkę zainaugurowała Msza św.  pod przewodnictwem ks. Daniela Sacika: Wyruszamy śladami kapłana z ,,dalekiego kraju", w duchu Jego nauki będziemy poznawać Italię i Jego samego- mówił duszpasterz. Jak dodał osoba Ojca Świętego jest patronem jego kapłańskiej posługi i choć było mu już dane sprawować Eucharystię przy grobie Błogosławionego, każda kolejna wizyta to dla niego duże przeżycie. Nie mniejszym będzie z pewnością dla tych, którzy w Wiecznym Mieście będą po raz pierwszy.

To było moje wielkie marzenie, zawsze chciałam odwiedzić Rzym, pomodlić się u grobu Jana Pawła II, bo choć fizycznie nie ma go już między nami, cały czas czuję Jego obecność. Jadę więc, by znów mnie przygarnął i przytulił- mówi Pani Maria. Do grobu Papieża Polaka, każdy pielgrzymuje ze swoją intencją, z podziękowaniem lub prośbą. Pan Wiesław błogosławionego rodaka chce prosić o zdrowie i o pomyślność dla dzieci i wnuków. Pan Jerzy- o szczęśliwe rozwiązanie problemów małżeńskich, choć jak twierdzi intencji do Wiecznego Miasta wiezie zdecydowanie więcej. - W sercu niosę również wiele próśb od innych ludzi. A gdzie je zanosić jak nie do apostołów i męczenników?- pyta. Wielu pielgrzymów z utęsknieniem czeka też na błogosławieństwo nowego Papieża- Franciszka z którym w końcu rozpoczną Wielki Tydzień, uroczystością Niedzieli Palmowej na Placu św. Piotra. Niektórzy za główny cel pielgrzymki obrali jednak inne ,,święte miejsca", jak Pani Barbara, która na półwyspie Apenińskim chce odwiedzić przede wszystkim San Giovanni Rotondo. - We Włoszech byłam już kilkanaście razy, a nigdy nie nawiedziłam św. Ojca Pio, który jest moim przewodnikiem duchowym. Wiele mu zawdzięczam, chcę więc mu podziękować- twierdzi pątniczka.

W dniu 19 marca, pielgrzymi udadzą się do Wenecji. Do Polski powrócą w dniu 26 marca.

 

Polecamy: relacja z pielgrzymki/ wywiad- format MP3- posłuchaj-

 

Foto: Redaktor Michał Henkel

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER