Strona Główna Centrum Historia Mobilne Muzuem Jana Pawła II w trasie po Europie
Mobilne Muzuem Jana Pawła II w trasie po Europie PDF Drukuj Email

Mobilne Muzeum Jana Pawła II odwiedzi w sierpniu kilka europejskich sanktuariów. W ten sposób będzie promować turystykę religijną w Małopolsce i Krakowie. Muzeum na kółkach mieści się w potężnym tirze (4 metry wysokości, 18 metrów długości i 62 m kw. powierzchni). Wewnątrz można zobaczyć pamiątki po Ojcu Świętym m in. szaty liturgiczne, krzyż pektoralny, przedmioty, które znajdowały się na jego biurku przed wyjazdem na konklawe, fotografie, modlitewniki. Mobilna ekspozycja jest własnością Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!". Do tej pory odwiedziła wiele miejsc w Polsce - teraz pojedzie za granicę.

 

- Mobilne Muzeum wyruszy w drogę 5 sierpnia. Do końca miesiąca odwiedzi m.in. Fatimę, Lisieux, Loreto czy Santiago de Compostela. W każdym z tych miejsc będziemy zachęcać spotkanych pielgrzymów do zwiedzenia mobilnej ekspozycji, a także odwiedzenia Małopolski - mówi Elżbieta Kantor, dyrektor Departamentu Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim. Na czas europejskiego "touru" ściany samochodu zostały ozdobione widokami Małopolski (widać Tatry i Kraków), napisem "Małopolska. Kraków. Europejskie Centrum Turystyki Religijnej" oraz mapą Europy, na której zaznaczono nasz region.

- Przygotowaliśmy też liczne wydawnictwa promocyjne nt. turystyki religijnej w Małopolsce. Pielgrzymi będą mogli poznać ukochane miejsca Ojca Świętego, zobaczyć mapę z małopolskimi sanktuariami czy poczytać o naszych świętych - mówi Elżbieta Kantor. Liczy, że planowana kanonizacja Jana Pawła II czy oczekiwane zorganizowanie w Krakowie Światowych Dni Młodzieży jeszcze bardziej wzmocni wizerunek Małopolski jako miejsca, do którego przyjeżdża się również w celach pielgrzymkowych. Projekt promocji Małopolski w europejskich sanktuariach finansowany jest ze środków unijnych - Urząd Marszałkowski jest jego liderem, Magistrat partnerem.

 

Źródło: www.krakow.gazeta.pl


DOWIEDŹ  SIĘ  WIĘCEJ  O  MOBILNYM  MUZEUM

- informacja, zamawianie

 

Polecamy:

Mobilne Muzeum Jana Pawła II

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER