Strona Główna Centrum Historia Życzenia świąteczne Prezesa Centrum Jana Pawła II - ks. Jana Kabzińskiego
Życzenia świąteczne Prezesa Centrum Jana Pawła II - ks. Jana Kabzińskiego PDF Drukuj Email

"Od dwóch tysięcy lat chrześcijanie z pokolenia na pokolenie wypowiadali nazwę Betlejem z głębokim wzruszeniem i radosną wdzięcznością. Jak pasterze i mędrcy, my także tutaj przybyliśmy, by zobaczyć Dziecię „owinięte w pieluszki i leżące w żłobie” (Łk 2,12). Podobnie jak tylu pielgrzymów przed nami, klękamy pełni podziwu i uwielbienia dla niewypowiedzianej tajemnicy, która się tutaj spełniła".

św. Jan Paweł Wielki, Betlejem 22 III 2000 r.

Drodzy Przyjaciele!

Już dzisiaj, z ogromną radością, ale i z wielką pokorą będziemy rozważać niezgłębioną tajemnicę narodzenia Syna Bożego, kiedy podczas wieczerzy wigilijnej, a także Mszy św. pasterskiej usłyszymy słowa anioła zapisane w Ewangelii św. Łukasza: "Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan” (Łk 2,10-11)".

Nawiedzając święte miejsce narodzin Jezusa - Betlejem, św. Jan Paweł Wielki przypomniał, że radość ogłoszona przez anioła nie jest sprawą przeszłości. "Jest to radość dnia dzisiejszego — wiecznego dzisiaj Bożego Zbawienia, które obejmuje cały czas: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. U zarania nowego tysiąclecia jesteśmy wezwani, by widzieć jaśniej, iż czas ma swoje znaczenie, ponieważ tutaj Wieczność wkroczyła w historię i pozostaje z nami na zawsze [...]. Ponieważ w Betlejem jest zawsze Boże Narodzenie, każdego dnia jest Boże Narodzenie w sercach chrześcijan". (św. Jan Paweł Wielki, Betlejem 22 III 2000 r.)

Tajemnica wydarzeń w Betlejem została objawiona prostym pasterzom (por. Łk 2,8-20). Oni ją zanieśli do swych domów, aby rozprzestrzeniła się na okolice, a dalej na cały świat. W imieniu wszystkich pracowników papieskiego Centrum w Krakowie życzę Wam, aby radość z Bożego Narodzenia przemieniała także Wasze serca i tą drogą rozeszła się do rodzin, wspólnot i miejsc pracy. Niech pokój płynący z Orędzia Bożego Narodzenia zamieszka w sercach wszystkich Polaków; niech zburzy mury uprzedzeń i podziałów i doprowadzi do pojednania z Bogiem i ludźmi. Tego nas uczył św. Jan Paweł II i o tym nam wielokrotnie przypominał wygłaszając "Urbi et orbi" Orędzia Bożego Narodzenia.


Błogosławionych Świąt!

ks. Jan Kabziński

Prezes Centrum Jana Pawła II 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER