Strona Główna Centrum Patronujemy Konkurs „Błogosławiony Jan Paweł II dla młodych ludzi"
Konkurs „Błogosławiony Jan Paweł II dla młodych ludzi" PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, iż Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” patronuje również i w tym roku konkursowi wiedzy o bł. Janie Pawle II. Organizatorem przedsięwzięcia jest Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Złotnikach. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Błogosławiony Jan Paweł II dla młodych ludzi".

Organizatorzy konkursu postawili sobie za cel zachęcenie młodego pokolenia do zgłębiania wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, kształtowanie postawy szacunku i uznania oraz pielęgnowanie pamięci o Błogosławionym Papieżu.

Na podstawie wyników testów wiedzy o bł. Janie Pawle II, w drodze eliminacji przeprowadzonych wśród 140 uczniów z siedmiu klas gimnazjalnych (klasy I-III), zostaną wyłonieni finaliści (10-12 osób).

Pod koniec października, w obecności przedstawicieli uczniów gimnazjum, nauczycieli, zaproszonych rodziców i gości odbędzie się finał konkursu zbliżony formułą do teleturnieju "1 z 10" emitowanego w TVP2. Przy tej okazji zostaną przekazane informacje o fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przez stypendystkę Fundacji i będzie zorganizowana zbiórka pieniędzy na to Dzieło.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER