Konkurs „Błogosławiony Jan Paweł II dla młodych ludzi" Drukuj

Miło nam poinformować, iż Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” patronuje również i w tym roku konkursowi wiedzy o bł. Janie Pawle II. Organizatorem przedsięwzięcia jest Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Złotnikach. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Błogosławiony Jan Paweł II dla młodych ludzi".

Organizatorzy konkursu postawili sobie za cel zachęcenie młodego pokolenia do zgłębiania wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, kształtowanie postawy szacunku i uznania oraz pielęgnowanie pamięci o Błogosławionym Papieżu.

Na podstawie wyników testów wiedzy o bł. Janie Pawle II, w drodze eliminacji przeprowadzonych wśród 140 uczniów z siedmiu klas gimnazjalnych (klasy I-III), zostaną wyłonieni finaliści (10-12 osób).

Pod koniec października, w obecności przedstawicieli uczniów gimnazjum, nauczycieli, zaproszonych rodziców i gości odbędzie się finał konkursu zbliżony formułą do teleturnieju "1 z 10" emitowanego w TVP2. Przy tej okazji zostaną przekazane informacje o fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przez stypendystkę Fundacji i będzie zorganizowana zbiórka pieniędzy na to Dzieło.