Strona Główna
Kard. Dziwisz o zamachu na Jana Pawła II: "Byłem przy tym i była to chyba najbardziej dramatyczna chwila w moim życiu". PDF Drukuj Email

Objawienia Matki Bożej w Fatimie wpływały i nadal wpływają na świadomość Kościoła – powiedział kard. Stanisław Dziwisz podczas uroczystości koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w parafii Narodzenia NMP w podkrakowskich Zielonkach. Ówczesny sekretarz świętego papieża podczas Mszy św. wspominał chwile zamachu na Placu św. Piotra.

"Trzymałem w ramionach upadającego w samochodzie papieża. Po ludzku sądząc, w tym dniu powinien zakończyć się tak bardzo niezwykły i obiecujący pontyfikat papieża. Przecież kula zamachowca przeszyła jego ciało. Stracił wiele krwi, która zabarwiła męczeńskim kolorem jego białą sutannę” - oświadczył duchowny. „A jednak ocalał i do końca swojego długiego, bo przecież od chwili zamachu trwającego jeszcze niemal ćwierć wieku pontyfikatu był przekonany, że to Madonna z Fatimy ocaliła mu życie” - mówił. Kardynał stwierdził, że nie jest sprawą przypadku fakt, że objawienia w Fatimie tylko o kilka miesięcy poprzedziły bolszewicką rewolucję październikową. Wspominając, jak wiele cierpienia i krwi pozostawiła po sobie ta „obłędna ideologia”, kaznodzieja podkreślił, że ostatecznie zwyciężył Bóg: „Zwyciężyła Matka Boża. Zwyciężyła prawda. Zwyciężył człowiek powołany do życia w Bogu” - mówił kard. Dziwisz.

 

Przeczytaj także: Kard. Dziwisz: dla mnie Jan Paweł II jest męczennikiem

Zobacz także: Bezcenna relikwia - sutanna z dnia zamachu.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER