Strona Główna
Centrum Jana Pawła II - Nie lękajcie się!
Miesiąc
Miesiąc
Wykaz
Wykaz
Tydzień
Tydzień
Dzień
Dzień
Kategorie
Kategorie
Znajdź
Znajdź
get as iCal
get as iCal
Print
Print
Wydarzenie: 'Pielgrzymka Grup Modlitewnych Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia' Print
  Centrum
Data: sobota, 25 września 2010 - 09:00
Czas trwania: 1 godzina

Troska o rozwój modlitwy w naszych wspólnotach należy do ważnych elementów posługi Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!". Zostało ono bowiem powołane do pielęgnowania i rozwoju dziedzictwa pontyfikatu Papieża-Polaka, a modlitwa stanowi niewątpliwie jeden z najpiękniejszych i najważniejszych elementów tego dziedzictwa.

Sługa Boży Jan Paweł II zachęcał do modlitwy pełnej wiary, nadziei i miłości, zdolnej przemieniać życie człowieka. Sam dał przykład takiej modlitwy. Przestrzegał też przed niedojrzałą modlitwą. Mówił: „Byłoby błędem sądzić, że zwy­czajni chrześcijanie mogą się zadowolić mo­dlitwą powierzchowną" (Novo millennio ineunte 34).

Zaproszenie

Centrum Jana Pawła II zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach w sobotę 25 września br. grupy modlitewne działające w naszych parafiach i wspólnotach rektoralnych oraz wszystkich, którzy pragną rozwoju osobistej modlitwy i modlitwy innych ludzi. Zapraszamy członków Żywego Różańca, którzy wiernie trwają na modlitwie tworząc najliczniejsze grupy modlitewne. Zapraszamy wspólnoty modlitewne starające się ubogacać swoją modlitwę refleksją i przykładem życia Sługi Bożego Jana Pawła II. Będziemy się modlić o Jego rychłą beatyfikację, a także o pielęgnowanie w sercach ludzi tych wartości, którymi żył. W szczególny zaś sposób będziemy prosić Boga o łaskę powrotu do modlitwy dla tych, którzy od niej odeszli oraz łaskę pogłębienia modlitwy dla tych, którzy na niej trwają.

Program i temat pielgrzymki

10.00          Droga krzyżowa (z placu budowy Centrum do Bazyliki

gromadzimy się przy krzyżu papieskim, znajdującym się przy placu budowy)

12.00          Eucharystia w bazylice

13.30          Przerwa na posiłek

14.30          „Formacja w grupach modlitewnych” – konferencja i świadectwa

(w auli Jana Pawła II)

Tematem pielgrzymki będą słowa Chrystusa skierowane do św. Piotra Apostoła: „Wypłyń na głębię” (Łk 5,4). Papież Jan Paweł II wybrał je jako swego rodzaju motto do listu apostolskiego Novo millennio ineunte, w którym nakreślił program duszpasterski dla Kościoła w nowym tysiącleciu.

Pielgrzymkę organizują wspólnoty modlitewne i formacyjne działające w ramach Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!", Szkoła Nowej Ewangelizacji Sursum corda oraz wspólnota Jana Pawła II Totus Tuus.Znajdź w kalendarzu
Wykonany przez: JCal Pro Calendar 2

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER