Centrum Jana Pawła II - Nie lękajcie się!
Wydarzenie: 'IV Ogólnopolska Zbiórka Zywności „Tak, Pomagam!”' Print
  Centrum
Data: piątek, 08 marca 2013 - 08:00
Czas trwania: 1 dzień 1 godzina

„Nie zatwardzajmy serc gdy słyszymy krzyk biednych ”


/Jan Paweł II, Ełk - 8 czerwca 1999 r./W dniach 8 i 9 marca 2013 r. ok. 700 wolontariuszy Caritas zachęcać będzie do podzielenia się żywnością z potrzebującymi.
Sklepy, w których odbywa się zbiórka, są oznaczone plakatami, a przy wejściu do sklepu kupujący otrzymają ulotkę informacyjną.

W dniach 8 i 9 marca 2013 r. ok. 700 wolontariuszy Caritas zachęcać będzie do podzielenia się żywnością z potrzebującymi. Sklepy, w których odbywa się zbiórka, są oznaczone plakatami, a przy wejściu do sklepu kupujący otrzymają ulotkę informacyjną.

Wolontariusze Caritas będą zbierać żywność, by móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących. Zbieramy przede wszystkim produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata i słodycze. Wszystkie artykuły spożywcze zostaną przekazane najuboższym, częściowo przez Punkt Socjalny krakowskiej Caritas, a częściowo przez Parafialne Zespoły Caritas, Parafialne Zespoły Charytatywne i Szkolne Koła Caritas.

W III Zbiórce Żywności, która odbyła się przed Bożym Narodzeniem 2012 r., wolontariusze krakowskiej Caritas zebrali 23,5 tony żywności. Zbiórkę przeprowadzono w 108 sklepach, wzięło w niej udział prawie 800 wolontariuszy. Mamy nadzieję, że i tym razem potrzebujący mogą liczyć na hojność ofiarodawców, która pomoże im radośniej przeżyć święta.


Serdecznie zapraszamy do udziału!

Źródło: http://www.krakowcaritas.pl/Wykonany przez: JCal Pro Calendar 2