Strona Główna
Centrum Jana Pawła II - Nie lękajcie się!
Miesiąc
Miesiąc
Wykaz
Wykaz
Tydzień
Tydzień
Dzień
Dzień
Kategorie
Kategorie
Znajdź
Znajdź
get as iCal
get as iCal
Print
Print
Wydarzenie: 'Obchody 26. Światowego Dnia Młodzieży' Print
  Centrum
Data: niedziela, 17 kwietnia 2011 - 08:00

Od 26 lat, z inicjatywy Jana Pawła II Niedziela Palmowa jest jednocześnie Światowym Dniem Młodzieży. Z tej racji biskupi spotykają się z młodymi w stolicach poszczególnych diecezji  na wspólnej modlitwie. Okazją ku temu są Msze św. celebrowane w kościołach katedralnych w intencji młodych. Przypadający 17 kwietnia, 26. Światowy Dzień Młodzieży będzie miał jednak wyjątkowy charakter. Niemal podczas wszystkich wydarzeń, takich jak uroczyste procesje z palmami, marsze, koncerty, misteria czy nabożeństwa Drogi Krzyżowej wspominana będzie postać Sługi Bożego Jana Pawła II i jego nauczanie.

Tegoroczny ŚDM, którego tematem są słowa z Listu św. Pawła „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze”, ma także drugi wymiar. Będzie bowiem bezpośrednim przygotowaniem do spotkania młodzieży świata z Benedyktem XVI w Madrycie w Hiszpanii w dniach 16-21 sierpnia.

Obchody 26. Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Krakowskiej zaplanowano na trzy dni.  W Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, w dniach 15 do 17 kwietnia, odbędzie się IX Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Tematem spotkania będzie hasło „Abyśmy byli jedno”. Młodzi podzielą się doświadczeniem wiary i miłości, a zarazem pomyślą jak w swoich wspólnotach parafialnych zaangażować młodych rówieśników w pracę na rzecz nowej ewangelizacji. W programie Forum są m.in. Droga Krzyżowa z kopią Krzyża ŚDM, spotkania ekumeniczne, konferencje oraz uroczysta Msza św. w Katedrze Wawelskiej pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Ks. Kard. Stanisława Dziwisza.Znajdź w kalendarzu
Wykonany przez: JCal Pro Calendar 2

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER