Strona Główna Doskonalenie Nauczycieli "Jak Dawid tańczyć chcę" - finał warsztatów dla katechetów

1 lutego 2009 r.  na mocy Aktu Założycielskiego powstał Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli przy Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie.

Celem Ośrodka jest działanie na rzecz podnoszenia jakości edukacji w szczególności poprzez wspieranie działalności szkół i placówek oświatowych w organizacji zadań w zakresie doskonalenia zawodowego.

Tematy szkoleniowe dotyczą wszystkich aspektów życia szkoły, warsztatu pracy nauczyciela i dyrektora oraz pomocy w lepsze komunikacji i budowaniu kontaktów interpersonalnych radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a także budowania płaszczyzn owocnej współpracy z rodzicami.

W skład zespołu prowadzącego szkolenia wchodzą edukatorzy, trenerzy i konsultanci. Wszyscy posiadają kwalifikacje i bogatą praktykę zawodową, zgodną z prezentowanym tematem szkolenia oraz uprawnienia do kształcenia nauczycieli.

Oferujemy możliwość rozwoju zawodowego, podwyższenia kwalifikacji, uzyskania nowych uprawnień, uzupełnienia posiadanej wiedzy merytorycznej oraz zdobycia umiejętności niezbędnych w realizacji zadań wychowawczych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

OFERTA SZKOLENIOWA:

Oferta dla Katechetów

Wspieranie pracy Nauczyciela

 

"Jak Dawid tańczyć chcę" - finał warsztatów dla katechetów PDF Drukuj Email

W sobotę, 5 stycznia 2013 r. zakończyły się warsztaty dla katechetów organizowane przez Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli przy Centrum Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się!". Wzięło w nich udział prawie 150 osób. Zajęcia były organizowane od listopada minionego roku. Uczestnicy uczyli się organizować i prowadzić projekty takie jak np. festyny, kiermasze, Dzień Dziecka. Poznawali różne formy plastyczne, za pomocą których można przekazywać treści religijne. W czasie świątecznym robili ozdoby bożonarodzeniowe oraz poznawali różne formy zabaw i tradycje świąt.

Na zakończenie spotkań odbył się warsztat pt. "Tańce integracyjne w pracy z grupą- jak Dawid tańczyć chcę". Do lepszej zabawy uczestników zachęcały słowa św. Augustyna, które rozpisane były na tablicach w sali szkoleniowej:


Chwalę taniec, ponieważ uwalnia ludzi od balastu rzeczy,
a zarazem wiąże jednostkę ze wspólnotą.

O, człowieku, ucz się tańczyć, a jeśli nie,
to aniołowie w niebie nie będą wiedzieli, co z tobą począć.

Chwalę taniec, który wiele wymaga, ale też wszystkiemu sprzyja
- zdrowiu i jasności umysłu, a także uskrzydleniu duszy.


Poza nauką tańców m in. "Jak Dawid", "Bogaty Młodzieniec", "Rejs" czy "Nawiedzenie" uczestnicy uczyli się jak twórczo prowadzić zabawy oraz na czym polegają podstawy zasad metodyki nauki tańców integracyjnych. Dobry humor towarzyszył wszystkim. Z wielką radością oraz ogromem materiałów dydaktycznych powracali do swoich domów i miejsc pracy, aby tam wykorzystywać zdobyte wiadomości.

 

Wszystkim uczestnikom warsztatów serdecznie dziękujemy
za zainteresowanie i obecność !

Zachęcamy do korzystania z nowej oferty programowej NODN,
która zostanie udostępniona od drugiego kwartału br.

 

Foto: Renata Szczupak

 

Konferencje i Szkolenia

Brak
Zobacz wszystkie

Zapowiedzi

Brak
Zobacz wszystkie

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER