"Jak Dawid tańczyć chcę" - finał warsztatów dla katechetów Drukuj

W sobotę, 5 stycznia 2013 r. zakończyły się warsztaty dla katechetów organizowane przez Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli przy Centrum Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się!". Wzięło w nich udział prawie 150 osób. Zajęcia były organizowane od listopada minionego roku. Uczestnicy uczyli się organizować i prowadzić projekty takie jak np. festyny, kiermasze, Dzień Dziecka. Poznawali różne formy plastyczne, za pomocą których można przekazywać treści religijne. W czasie świątecznym robili ozdoby bożonarodzeniowe oraz poznawali różne formy zabaw i tradycje świąt.

Na zakończenie spotkań odbył się warsztat pt. "Tańce integracyjne w pracy z grupą- jak Dawid tańczyć chcę". Do lepszej zabawy uczestników zachęcały słowa św. Augustyna, które rozpisane były na tablicach w sali szkoleniowej:


Chwalę taniec, ponieważ uwalnia ludzi od balastu rzeczy,
a zarazem wiąże jednostkę ze wspólnotą.

O, człowieku, ucz się tańczyć, a jeśli nie,
to aniołowie w niebie nie będą wiedzieli, co z tobą począć.

Chwalę taniec, który wiele wymaga, ale też wszystkiemu sprzyja
- zdrowiu i jasności umysłu, a także uskrzydleniu duszy.


Poza nauką tańców m in. "Jak Dawid", "Bogaty Młodzieniec", "Rejs" czy "Nawiedzenie" uczestnicy uczyli się jak twórczo prowadzić zabawy oraz na czym polegają podstawy zasad metodyki nauki tańców integracyjnych. Dobry humor towarzyszył wszystkim. Z wielką radością oraz ogromem materiałów dydaktycznych powracali do swoich domów i miejsc pracy, aby tam wykorzystywać zdobyte wiadomości.

 

Wszystkim uczestnikom warsztatów serdecznie dziękujemy
za zainteresowanie i obecność !

Zachęcamy do korzystania z nowej oferty programowej NODN,
która zostanie udostępniona od drugiego kwartału br.

 

Foto: Renata Szczupak