Strona Główna Inne WIZERUNEK ŚW. JANA PAWŁA II NA CERAMICE
WIZERUNEK ŚW. JANA PAWŁA II NA CERAMICE PDF Drukuj Email

Zgodnie z tradycją Kościół oddaje cześć błogosławionym i świętym, otaczając szacunkiem ich autentyczne relikwie oraz wizerunki. W wielu polskich domach jest obraz lub figurka przedstawiająca Papieża. Zwykle są to proste wizerunki większych lub mniejszych rozmiarów, niekiedy piękne obrazy malowane ręcznie, haftowane na płótnie lub jedwabiu.

Spośród licznych wizerunków ikonograficznych, które mają za zadanie uchwycić osobę Jana Pawła II, na uwagę zasługują podobizny Ojca Świętego ze złożonymi do modlitwy dłońmi lub w stroju pontyfikalnym.

"Okolicznościowy obraz ceramiczny" wyprodukowany w Opocznie przedstawia modlącego się Jana Pawła II z różańcem w dłoni, pochylonego nad książką. W tle widać piękne, błękitne niebo z białymi chmurami. Poniżej znajduje się wizerunek MB Częstochowskiej i słowa papieskiego zawierzenia Maryi: "TOTUS TUUS". Pod wizerunkiem Ojca Świętego umieszczono tekst: „Dziękuję za dar serca na budowę” w języku polskim, angielskim, włoskim i niemieckim oraz podpis ks. kard. Stanisława Dziwisza.


Zapraszamy do włączenia się w dzieło budowy Domu Świętego Jana Pawła II.

Pamiątkowy wizerunek Papieża Polaka otrzyma każdy, kto zechce złożyć w siedzibie Centrum (ul. Kanonicza 18) symboliczną ofiarę w wysokości 30 zł

W przypadku wysyłki pocztą lub kurierem należy doliczyć koszty wysyłki (ok. 30 zł)

 

ZOBACZ OPIS

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER