Strona Główna Jan Paweł II Szlaki papieskie
Szlaki im. św. Jana Pawla II
Polecamy przewodniki po Szlakach Papieskich PDF Drukuj Email

Cykl przewodników opisujących Szlaki Papieskie przygotowany został w kilkunastu częściach. Obejmuje tereny Polski południowej od Bieszczad po Sudety. Tytuły odnoszą się do nazw poszczególnych pasm górskich, wraz z którymi trwać będą Szlaki – żywy pomnik naszego wielkiego Rodaka, Jana Pawła II.

Więcej…
 
XI Rajd Turystyczny Szlakiem Księdza Kardynała Karola Wojtyły już za nami PDF Drukuj Email

W piątek, 9 września górale spod Babiej Góry zorganizowali uroczysty rajd śladami ks. kard. Karola Wojtyły, który odbył tą trasą ostatnią wędrówkę w góry tuż przed wyborem na Stolicę Piotrową. Papieski szlak wiódł ze Skawicy, stromym, kamienistym niebieskim szlakiem, przez Halę Krupową, Policę, Halę Śmietanową, do Przełęczy Krowiarki.

Więcej…
 
Pierwszy w Polsce Wąwóz Papieski PDF Drukuj Email

Wąwóz Papieski w Kluszkowcach to unikatowe i jedyne w Polsce takie miejsce poświęcone pamięci Największego z rodu Polaków. 9 lipca 1978 r. Kardynał Wojtyła odprawił na polanie przed wejściem do wąwozu Mszę św. podczas oazowych Dni Skupienia Ruchu Światło – Życie. W 33. rocznicę tego wydarzenia, 21 sierpnia, o godz. 12:00 przy ołtarzu polowym w grocie u wejścia do wąwozu została odprawiona uroczysta Eucharystia, podczas której kapłani poświęcili  edukacyjno-przyrodnicze ścieżki papieskie.

Więcej…
 
Program spotkań na Szlakach Papieskich w 2011 r. PDF Drukuj Email

Więcej…
 
Szlaki papieskie PDF Drukuj Email

Pilnujcie mi tych szlaków...

(Jan Paweł II, Nowy Targ, 1979)


Szlaki Papieskie w Polsce

Szlaki Papieskie to trasy górskie i kajakowe, którymi turystycznie wędrował ks. Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II, od dziecka po wyjazd do Watykanu. Poprowadzone są najczęściej wzdłuż tradycyjnych szlaków turystycznych, ale bywają też odcinki poza nimi. Za podstawę ich wytyczenia posłużyły wspomnienia osób wędrujących z ks. Wojtyłą, książeczki GOT, wpisy do ksiąg parafialnych i tym podobne dokumenty. Z czasem zaistniała potrzeba upamiętniania także miejsc związanych z obecnością duszpasterską ks. Wojtyły, a także pielgrzymkami Jana Pawła II.


Oznaczcie mi te ścieżki...
(Jan Paweł II, Watykan 2002)


Fundacja Szlaki Papieskie

Oparta na zasadach wolontariatu, Fundacja Szlaki Papieskie, została powołana w Krakowie w 2003 r., jeszcze za życia Ojca Świętego. Swoje korzenie ma w Komitecie Organizacyjnym Szlaków Papieskich. Celem Fundacji jest upamiętnianie miejsc związanych głównie z turystyką i duszpasterstwem  ks. Karola Wojtyły w okresie polskim, na terenie całego kraju, a także w czasie papieskich Pielgrzymek do Ojczyzny. Jest to idea propagująca Jego nauczanie i styl odpoczywania, dlatego od samego początku nierozerwalnie związana jest z Kościołem. Naszym patronem honorowym jest metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, a opiekunem duchowym przez Niego wyznaczonym – ks.prałat Stefan Misiniec, proboszcz parafii Najświętszego Salwatora w Krakowie.

 

Więcej…
 


Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER