Strona Główna Jan Paweł II Szlaki papieskie Polecamy przewodniki po Szlakach Papieskich
Polecamy przewodniki po Szlakach Papieskich PDF Drukuj Email

Cykl przewodników opisujących Szlaki Papieskie przygotowany został w kilkunastu częściach. Obejmuje tereny Polski południowej od Bieszczad po Sudety. Tytuły odnoszą się do nazw poszczególnych pasm górskich, wraz z którymi trwać będą Szlaki – żywy pomnik naszego wielkiego Rodaka, Jana Pawła II.

Wybór miejscowości, zdarzeń i postaci wiąże się ściśle z historią życia Ojca Świętego, który wkrótce po wyborze na Stolicę Piotrową wyraził pragnienie, aby w jego biografii umieścić: wszystkie trasy, na których byłem (...) i prosił: Pilnujcie mi tych szlaków!. Przewodniki są dokumentami wieloletniej pracy Fundacji Szlaki Papieskie nad odnajdywaniem i opisywaniem miejsc odwiedzanych przez ks. Karola Wojtyłę w czasie wypraw turystycznych oraz podróży duszpasterskich do Ojczyzny.

Szlaki Papieskie to również Szlaki Maryjne. Prowadzą one do sanktuariów, które nawiedzał  Papież, do drewnianych kościółków, kapliczek i źródełek - urzekająco pięknych, odosobnionych miejsc Maryjnego kultu.


W serii „Szlaki Papieskie” przygotowywane są następujące tomy:

TATRY
PODHALE
ORAWA, SPISZ, PIENINY
BESKID ŻYWIECKI
BESKID MAŁY, BESKID MAKOWSKI, PŁASKOWYŻ DRABOŻA
SUDETY, KOCIE GÓRY
GORCE, BESKID WYSPOWY
BESKID NISKI, BIESZCZADY
BESKID SĄDECKI, POGÓRZE WIELICKIE, POGÓRZE CIĘŻKOWICKO-ROŻNOWSKIE
BESKID ŚLĄSKI, KOTLINA OŚWIĘCIMSKA
JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA
KAJAKI - w przygotowaniu


POLECAMY


Autor: Urszula Własiuk

Tytuł: Szlaki papieskie. Przewodnik (tom 3) - Orawa, Spisz, Pieniny

Kolejny tom z serii przewodników przedstawiających miejsca związane z Janem Pawłem II zaprasza  na Orawę, Spisz i w Pieniny.

 

 

 

Autor: Urszula Własiuk

Tytuł: Szlaki papieskie. Przewodnik (tom 2) - Podhale

Tom 2 jest poświęcony szlakom północnej części podnóża Tatr, czyli Podhalu. Przewodnik ten zachęca do spojrzenia oczami Papieża Polaka na bogactwo gór, lasów, potoków i rzek, na historię miejscowości i zdarzeń nadających im niepowtarzalną tożsamość.

 

 

Autor: Urszula Własiuk

Tytuł: Szlaki papieskie. Przewodnik (tom 1) - Tatry

Tom pierwszy w całości poświęcony został ukochanym przez Papieża Tatrom. Znajdują się w nim opisy górskich szlaków i miejsc bogatych historycznie i kulturowo.

 

 

 

W poszczególnych tomach tej serii znajdziemy nie tylko opisy szlaków turystycznych, ale również wspomnienia o Papieżu z Polski, świadectwa Jego przyjaciół i osób, które spotykał na szlakach swoich wędrówek. Przewodniki ubogacają liczne archiwalne i niepublikowane fotografie oraz praktyczne informacje przydatne każdemu turyście, który pragnie zwiedzać Polskę i pielgrzymować śladami Jana Pawła II.

 

Przewodniki "Szlaki Papieskie" są tekstami źródłowymi i korzystanie z nich wymaga zgody właścicieli praw: autora – Urszuli J.Własiuk i wydawcy –- Edycji Świętego Pawła.


Dowiedz się więcej o Fundacji Szlaki Papieskie

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER